Бразилски централен защитник е новото оръжие в отбраната на Ботев – Габриел Нога подписа като лятно попълнение №12
www.plovdivsport.info информира, че Ботев Пловдив привлече поредното си ново име в състава – 23-годишния бразилски централен защитник Габриел Нога. Това е дванадесетият трансфер на клуба за настоящия летен прозорец.
Нога официално парафира договор с „канарчетата“ и вече се включи в подготовката на тима. Висок 1.82 метра, той е типичен модерен централен бранител – силен в единоборствата, с добра игра с глава и способност да изнася топката под натиск. Характеризира се още със спокойствие в защита и стабилност в позиционирането.
В последните месеци бразилецът се състезаваше за португалския Лейшоеш, а преди това носеше екипите на бразилския гранд Фламенго, както и на Оливейрензе и Атлетико Гойанензе.
„Изключително съм мотивиран от възможността да се присъединя към Ботев. Щастлив съм, че ще играя в България, и нямам търпение да защитавам жълто-черната фланелка. Очаквам с нетърпение първите си минути на терена“, заяви Нога пред клубната медия на пловдивчани.
От треньорския щаб на „жълто-черните“ коментираха, че се очаква Нога да внесе нужната дълбочина и класа в дефанзивната линия, особено в контекста на натоварения график в efbet Лига.
С този трансфер, Ботев затвърждава амбицията си за сериозно представяне през новия сезон, залагайки както на опитни играчи, така и на млади футболисти с потенциал.
